ADAS için Termal Görüntüleme Çözümü

April 13, 2022
hakkında en son şirket haberleri ADAS için Termal Görüntüleme Çözümü

Otomobil endüstrisinin gelişmesiyle birlikte Kamera, Radar (Radyo Algılama ve Menzil), LiDAR (Işık Algılama ve Menzil), Gelişmiş Sürücü Asistanı Sisteminde (ADAS) ana uygulamalar olmuştur.

 

Karayolu trafiği sorunu daha karmaşık hale geldikçe, geleneksel sensörler, belirsiz karayolu trafik durumu ve insan ve araba akışı nedeniyle artan sürüş taleplerini karşılayamamaktadır.

 

Karşı araçtan gelen kamaşma ile karşılaşıldığında kamera çalışmıyor ve Radar'ın yayaları tanımlaması zorken, yayaları tanıyabilen Lidar, aracın önündeki sadece 50m veya daha kısa mesafeyi etkili bir şekilde kat edebiliyor, 50m yüksek hız için yeterli değil Emniyet.

 

Bu nedenle, geleneksel sensörlerin eksikliklerini gidermek için yeni bir kızılötesi termal görüntüleme teknolojisi ortaya çıkıyor.

 

hakkında en son şirket haberleri ADAS için Termal Görüntüleme Çözümü  0

 

Global Sensör Teknolojisi (GST), Gelişmiş Sürücü Asistan Sistemi için bir dizi kızılötesi termal görüntüleme çözümü sağlar.GST tarafından geliştirilen kızılötesi dedektörler ve termal görüntüleme modülleri, sürüş izleme, erken uyarı, görüş iyileştirme gibi gelişmiş sürücü asistan sistemlerinde yaygın olarak kullanılmaktadır.

 

Video: ADAS için Termal Görüntüleme Çözümü

 

Tüm Hava Koşullarına Uygun Uygulamalar


Kızılötesi bant görünür ışıktan daha uzundur, bu nedenle hareket mesafesi görünür ışığın birkaç katıdır.Termal görüntüleme teknolojisi ile sürücünün görüş mesafesi, tamamen karanlıkta veya yağmur, kar, sis ve toz gibi düşük ışık koşullarında bile araçların farlarının erişiminin çok ötesindedir.

 

hakkında en son şirket haberleri ADAS için Termal Görüntüleme Çözümü  1

Işıkların Etkisi Olmadan


Araca monte edilen kızılötesi asistan sistemi, güçlü ışık girişimini güçlü bir şekilde dengeleyen ve sürüş güvenliğini büyük ölçüde artıran uzun huzmeler, güçlü ışıklar ve diğer dış parlamalar gibi çevresel ışıktan etkilenmez.

 

 

hakkında en son şirket haberleri ADAS için Termal Görüntüleme Çözümü  2

Canlılar Tespiti


Araca monte edilen kızılötesi asistan sistemi, canlıların yaydığı termal radyasyonu algılayarak, yoldaki canlıları hızlı bir şekilde ayırt ederek yayaların ve hayvanların algılama oranını iyileştirebilir.

 

hakkında en son şirket haberleri ADAS için Termal Görüntüleme Çözümü  3

Daha fazla GST kızılötesi ürünleri öğrenin

 

Resmi Web Sitesi: https://gst-ir.net/

E-posta: pazarlama@gst-ir.com

Telefon: +86 27-81298493

YouTube: https://bit.ly/3SMzEBi