-
Termal Kamera Çekirdeği
-
Termal Güvenlik Kamerası
-
Drone Termal Kamera
-
Takılabilir Termal Kamera
-
Soğutmalı Kızılötesi Dedektörler
-
Soğutmalı Kamera Modülleri
-
Optik Gaz Görüntüleme
-
Kızılötesi Termal Kamera Modülü
-
Yüksek Çözünürlüklü Termal Kamera Modülü
-
Ateş Algılama İçin Termal Kamera
-
Araç Üstü Termal Kamera
-
Entegre Dewar Soğutucu Grubu
-
Soğutmasız Kızılötesi Dedektörler
Akıllı İzleme için 400x300 17um LWIR Soğutmasız Termal Kamera Modülü
| Çözünürlük | 384x288 /17μm | NETD | ≤50mk |
|---|---|---|---|
| Spektral Aralık | 8~14μm | Boyut | 21x22,3x15,6 mm (9,1 mm Lensli) |
| Sıcaklık Aralığı | -20°C~+550°C (Özelleştirilebilir) | Sıcaklık Doğruluğu | ±3°C veya ±3% |
| Vurgulamak | LWIR Soğutmasız Termal Kamera Modülü,400x300 17um Termal Kamera Modülü,LWIR Soğutmasız Termal Görüntüleme Modülü |
||
Termal Güvenlik Kamerası için LWIR Soğutmasız Termal Kamera Modülü
COIN417G2 soğutmasız kızılötesi modül, COIN417 termal modülün yeni nesil versiyonudur. 400x300@17μm levha seviye paketi (WLP) kızılötesi görüntüleme dedektörünü, yüksek performanslı sinyal işleme devresini ve görüntü işleme algoritmasını entegre eder.COIN417G2 Termal Modül için üç tip lens vardır: farklı gözlem mesafeleri için sabit atermal 9,1㎜/13㎜/19㎜ lensler.
WLP kızılötesi dedektörünün kullanılması ve tamamen optimize edilmiş SWaP için yönlendirilmesi sayesinde COIN417G2'nin tipik güç tüketimi %50 oranında azaltılarak 1,4 W'tan 0,7 W'a düşürülürken performansından ödün verilmedi. Süper hızlı başlatma süresi, uzun süre beklemeye gerek kalmadan 10 saniyeden 3,5 saniyeye büyük ölçüde düşer.IP67 koruma seviyesini garanti eder ve ESD testini geçer: kontak deşarjı±4KV, hava deşarjı±8KV.
COIN417G2 kızılötesi modülü, keskin ve net termal görüntü sunumu, kompakt boyut ve düşük maliyet özelliklerine sahiptir. Ayrıca endüstriyel sıcaklık ölçümü için -20°C~550°C ölçüm aralığına sahip isteğe bağlı bir termografik fonksiyona sahiptir. (özelleştirme ve genişletmeyi destekleyin)
COIN417G2 termal modülü, uzaktan sıcaklık ölçümünün gereksinimlerini karşılayabilir. Her türlü termal kameraya entegre edilebilir.
- Mini Boyut: 25,4x25,4x29,3 mm (9,1 mm Lensle)
- Hafif: 29g±3g (9,1mm Lens ile)
- Tipik NETD≤40mk
- Gelişmiş Görüntü Kalitesi
- Düşük Güç Tüketimi
- Hızlı Geliştirme ve Entegrasyon
| Modeli | COIN417G2/R |
| IR Dedektör Performansı | |
| Malzeme | VOx |
| Çözünürlük | 400×300 |
| Piksel Aralığı | 17μm |
| Spektral Aralık | 8μm ~14μm |
| Tipik NETD | ≤40mK |
| Görüntü İşleme | |
| Kare Hızı | 50Hz/30Hz/25Hz |
| Başlangıç Süresi | 3'ler |
| Analog Video | PAL/NTSC |
| Dijital Video | RAW/YUV/BT656 |
| Görüntü Algoritması | Tekdüzelik Düzeltmesi (NUC) 3D Gürültü Azaltma (3DNR) 2D Gürültü Azaltma (DNS) Dinamik Aralık Sıkıştırma (DRC) Kenar Geliştirme (EE) |
| Dijital Yakınlaştırma | 1X~8X Sürekli Yakınlaştırma, 1/8 Adım Boyutu (YUV Çıkışı) |
| Görüntü Ekranı | Siyah Sıcak/Beyaz Sıcak/Sözde Renk |
| PC Yazılımı | |
| ICC Yazılımı | Modül Kontrolü ve Video Gösterimi |
| Elektriksel Özellikler | |
| Standart Harici Arayüz | 50Pin_HRS: DF40C-50DP-0.4V(51), (HRS, Erkek) |
| USB Uzatma Kartı | Tip-C |
| İletişim Arayüzü | TTL-232/USB2.0 |
| Dijital Video Arayüzü | CMOS8/CMOS16/LVDS/USB2.0 |
| Besleme Gerilimi | 4~5.5V |
| Tipik Güç Tüketimi | 0,7W |
| Sıcaklık Ölçümü | |
| Çalışma Sıcaklığı Aralığı | -10°C~+50°C |
| Sıcaklık Ölçüm Aralığı | -20°C~150°C, 0°C~550°C; Özelleştirme ve Genişletmeyi Destekleyin |
| Sıcaklık Ölçümü Doğruluğu | ±3°C veya ±%3'ten büyük |
| Bölgesel Sıcaklık Ölçümü | Destek Çıkış Bölgesel Sıcaklığının Maksimum, Minimum ve Ortalama Değeri |
| SDK'sı | Windows/Linux/ARM; Video Akışı Analizi ve Griden Sıcaklığa Dönüşüm Gerçekleştirin |
| Fiziksel Özellikler | |
| Boyut (mm) | 25,4×25,4×29,3(9,1 mm Lensli) 25,4×25,4×41,2(13mm Lensli) 25,4×25,4×40(19mm Lensli) |
| Ağırlık | 29g±3g(9,1mm Lensli) 42g±3g(13mm Lensli) 44g±3g(19mm Lensli) |
| Çevresel Uyumluluk | |
| Çalışma Sıcaklığı | -40°C~+70°C |
| Depolama Sıcaklığı | -45°C~+85°C |
| Nem | %5~%95, yoğunlaşmayan |
| Titreşim | 5,35 gr, 3 eksenli |
| Şok | Yarım Sinüs Dalgası, 40g/11ms, 3 eksenli, 6 yönlü |
| Sertifikalar | ROHS2.0/REACH |
| Optik | |
| Opsiyonel Lens | Sabit Atermal: 9,1 mm/13 mm/19 mm |
| Koruma Seviyesi | IP67 |
COIN417G2 termal modülü Termografi, Güvenlik İzleme, Yangınla Mücadele ve Kurtarma, Dış Mekan, AIoT, Akıllı Donanım, İHA Yükü, ADAS vb. alanlarda kullanılabilir.
![]()
Yüksek hassasiyet ve mükemmel performans
Kızılötesi endüstrisinde dünya lideri teknoloji
Çeşitli kızılötesi dedektörler mevcuttur
Farklı formatlarda ve piksel boyutlarında hem soğutmasız hem de soğutmalı IR dedektörleri
Hızlı teslimatı sağlamak için hacimli üretim
Yıllık milyonlarca dedektöre kadar üretim kapasitesine sahip üç üretim hattı.
1. Kızılötesi termografi nedir?
Termografi, nesne yüzey sıcaklığının tespitine dayalı, invaziv olmayan bir teşhis yönteminin yeni ve etkili bir teknolojisidir. Bir nesneden yayılan kızılötesi (IR) radyasyon, sıcaklık dağılım haritası şeklinde kaydedilir ve görselleştirilir.
2. Kızılötesi termografi ne için kullanılabilir?
Kızılötesi termal görüntü, ev incelemeleri yapmak, yapısal kusurları, elektriksel arızaları, mekanik arızaları, insanlarda ve hayvanlarda meydana gelen fizyolojik değişiklikleri ve çok daha fazlasını belirlemek için kullanılabilir.
3. Kızılötesi termografinin avantajları nelerdir?
Tahribatsız test için, test edilmesi kolaydır ve hasar vermeden hızlı bir şekilde yanıt verilir; bu da maliyetlerden tasarruf sağlar, iş verimliliğini artırır, insan gücü ve ekipman yıpranmasını azaltır.
Tıbbi termografi insan vücudundaki gizli sorunları bulmakta oldukça verimlidir, radyasyon ve ağrı olmadan %100 güvenlidir ve erken sağlık taraması için ideal bir araçtır.

