-
Termal Kamera Çekirdeği
-
Termal Güvenlik Kamerası
-
Drone Termal Kamera
-
Takılabilir Termal Kamera
-
Soğutmalı Kızılötesi Dedektörler
-
Soğutmalı Kamera Modülleri
-
Optik Gaz Görüntüleme
-
Kızılötesi Termal Kamera Modülü
-
Yüksek Çözünürlüklü Termal Kamera Modülü
-
Ateş Algılama İçin Termal Kamera
-
Araç Üstü Termal Kamera
-
Entegre Dewar Soğutucu Grubu
-
Soğutmasız Kızılötesi Dedektörler
256x192 çözünürlüğü ve kolay entegrasyon için 12μm piksel pitch ile soğutulmamış termal görüntüleme kamera modülü
| Çözünürlük | 256x192 | Piksel Aralığı | 12μm |
|---|---|---|---|
| Sıcaklık Ölçüm Aralığı | -20°C~+550°C | Güç Tüketimi | 330mW |
| Model Numarası | ±2°C / ±%2'den büyük | Çalışma Gerilimi | 3,3V±0,1V |
| Vurgulamak | Soğutmasız Termal Görüntüleme Kamera Modülü,Termal Görüntüleme Kamera Modülü Çekirdeği |
||
Mini212G2 minyatür kızılötesi kamera modülü, AIoT, Makine Görüşü, Endüstriyel Görüş, Güvenlik İzleme ve Gece Gözlemi gibi gelişmekte olan pazarlar için özel olarak tasarlanmış, levha düzeyinde paketlenmiş 256x192/12μm soğutmasız kızılötesi dedektörü entegre eder.
SensorMicro'nun kendi geliştirdiği TIMO212 kızılötesi modülünü temel alan Mini212G2, sıcaklık matrislerinin ve termal görüntülerin doğrudan çıktısını sağlayan entegre bir kızılötesi ISP işleme kartına sahiptir ve müşterinin geliştirme iş yükünü önemli ölçüde azaltır. Kompakt boyutu, düşük güç tüketimi ve maliyet verimliliğiyle birden fazla görüş alanı yapılandırmasını destekler ve geniş endüstriyel uygulanabilirlik için evrensel kontrol arayüzlerini entegre eder.
- Doğrudan Termal Görüntüleme Çıkışlı Minyatür Modül
- Önemli maliyet avantajlarına sahip, kendi geliştirdiği 256*192/12μm levha seviyeli kızılötesi dedektör
- Ultra kompakt tasarım: 17*17 mm (PCBA) boyutunda, 4 g kadar hafif
- Net termal görüntüler için entegre ISP işleme kartı ve gelişmiş görüntü algoritmaları
- Hassas Tespit ve Esnek Yapılandırma
- ±2°C'ye kadar doğrulukla yüksek hassasiyetli sıcaklık ölçümü
- Noktasal, alan ve tam çerçeve ölçümü destekler
- Çoklu görüş alanı lensi seçenekleri mevcuttur
- Kolay Entegrasyon için Zengin Arayüzler
- Dijital video arayüzleri: USB2.0, MIPI, DVP, BT.656, LVDS
- Endüstri standardı arayüzlerle tam uyumlu
| Modeli | Mini212G2 |
|---|---|
| Çözünürlük | 256*192 |
| Piksel Boyutu | 12μm |
| Spektral Tepki | 8~14μm |
| NETD | ≤50mK |
| Çıkış Verileri | 14bit Ham |
| Kare Hızı | Termografi: 25Hz, Görüntüleme: 50Hz |
| Odak Modu | Ücretsiz Odaklanma |
| Objektif (HFOV/FL) | 17,5°/10 mm | 25°/7 mm | 56°/3,2 mm | 90°/2,1 mm |
| Ağırlık (g) | 7.1 | 6.4 | 4 | 6.8 |
| PCBA Boyutu (mm) | 17*17 |
| Dijital Video Arayüzü | USB2.0 / MIPI / DVP / BT.656 / LVDS |
| Analog Video Arayüzü | CVBS (PAL/NTSC) |
| Çalışma Gerilimi | 3,3V±0,1V |
| Tipik Güç Tüketimi | 330mW |
| Sıcaklık Ölçüm Aralığı | -20°C~+550°C (-20°C~+150°C | +100°C~550°C) |
| Sıcaklık Ölçümü Doğruluğu | ±2°C / ±%2'den büyük |
| Çalışma Sıcaklığı | -40°C~+70°C |
| Nem | %5~%85 |
| Depolama Sıcaklığı | -45°~+85° |
| Sertifikasyon | RoHS 2.0 / Erişim |
Bu ürün AIoT, Makine Görüşü, Endüstriyel Görüş, Güvenlik İzleme ve Gece Gözlem uygulamaları için konumlandırılmıştır:
- AIOT:Akıllı ev aletleri, giyilebilir cihazlar ve akıllı çevresel monitörler dahil olmak üzere kompakt AIoT cihazlarına entegrasyon
- Endüstriyel Vizyon:Endüstriyel ekipmanların gerçek zamanlı izlenmesi, lazer işleme ve kaynak senaryoları, yarı iletken tespiti
- Güvenlik İzleme:Yasadışı davetsiz misafirlerin tespiti ve gerçek zamanlı alarm tetiklemesi
- Yüksek hassasiyet ve mükemmel performans
- Kızılötesi endüstrisinde dünya lideri teknoloji
- Çeşitli kızılötesi dedektörler mevcuttur (farklı formatlarda ve piksel boyutlarında hem soğutmasız hem de soğutmalı IR dedektörleri)
- Milyonlarca dedektöre kadar yıllık kapasiteyle hacimli üretim
Doğada sıcaklığı mutlak sıfırın (-273°C) üzerinde olan tüm nesneler kızılötesi ışınlar yayar. Hedefler ile arka plan arasındaki kızılötesi radyasyon sıcaklık farkını ölçmek için kızılötesi kamera dedektörlerinin kullanılması, termal görüntüler olarak da adlandırılan farklı kızılötesi görüntüler üretir.
Hedefler tarafından yayılan kızılötesi radyasyon, termal dedektörün algılama aralığına girer. Kızılötesi dedektör, değişen yoğunluktaki radyasyon sinyallerini karşılık gelen elektrik sinyallerine dönüştürür; bunlar daha sonra güçlendirilir ve işlenerek çıplak gözle görülebilen kızılötesi görüntüler oluşturulur.
Soğutmalı kızılötesi odak düzlemi dedektörleri, dedektör dewar soğutucuları (DDC) tarafından sağlanan düşük sıcaklıklarda çalışır. Soğutmasız dedektörlere kıyasla ince sıcaklık farklılıklarını ayırt etmek için daha yüksek hassasiyet sunarlar ve on kilometreyi aşan mesafelerdeki nesnelerin tespit edilmesini, tanımlanmasını ve tanınmasını sağlarlar. Karmaşık yapıları soğutmasız dedektörlere göre nispeten daha yüksek maliyetlere neden olur.

