-
Termal Kamera Çekirdeği
-
Termal Güvenlik Kamerası
-
Drone Termal Kamera
-
Takılabilir Termal Kamera
-
Soğutmalı Kızılötesi Dedektörler
-
Soğutmalı Kamera Modülleri
-
Optik Gaz Görüntüleme
-
Kızılötesi Termal Kamera Modülü
-
Yüksek Çözünürlüklü Termal Kamera Modülü
-
Ateş Algılama İçin Termal Kamera
-
Araç Üstü Termal Kamera
-
Entegre Dewar Soğutucu Grubu
-
Soğutmasız Kızılötesi Dedektörler
400x300 Sıcaklık Ölçümlü 17μm Kızılötesi Termal Kamera Modülü
| Çözünürlük | 400x300 / 17μm | NETD | <30mK |
|---|---|---|---|
| Spektral Aralık | 8~14μm | Boyut | 44,5x44,5x36,6 mm |
| Vurgulamak | 400x300 Kızılötesi Termal Kamera Modülü,77g Kızılötesi Termal Kamera Modülü |
||
LWIR VOx 400x300 / 17μm Bina Denetimi için Soğutmasız Termal Görüntüleme Kamerası Çekirdeği
PLUG417R termal kamera çekirdeği, isteğe bağlı sıcaklık ölçüm işlevine sahip 400x300 / 17μm soğutmasız LWIR kızılötesi dedektörü kullanır. Bu kızılötesi termal modül yalnızca etrafınızdaki sıcaklığı ölçmekle kalmaz, aynı zamanda termal görüntüleme rakamını da görüntüler. Bu nedenle sıcaklık değişimini izlemek en iyi seçiminiz olmalıdır.
Biz bir OEM kızılötesi dedektörler ve termal görüntüleme kamera modülü üreticisiyiz. Endüstriyel sıcaklık ölçümü için yeni bir vizyon açmaya kararlıyız. Kızılötesi sıcaklık ölçümü alanında uzun yıllara dayanan teknik birikim ve pratik deneyimin ardından müşterilerimize çok çeşitli makine termal görüntüleme görüş çözümleri sunduk.
- NETD<30mk, Yüksek Hassasiyet
- Kararlı Performans
- Kolay Entegrasyon ve Eklenti
- Net Görüntü Kalitesi ve Ayrıntılar
- Özelleştirilebilir Sıcaklık Aralığı
- Güçlü Çevresel Uyumluluk
| Modeli | FİŞ417R |
| IR Dedektör Performansı | |
| Çözünürlük | 400x300 |
| Piksel Aralığı | 17μm |
| Spektral Aralık | 8~14μm |
| NETD | <30mk |
| Görüntü İşleme | |
| Kare Hızı | 25Hz/30Hz/50Hz/60Hz |
| Başlangıç Süresi | <15s |
| Analog Video | PAL/NTSC |
| Dijital Video | RAW/YUV/BT656/LVDS |
| Uzatma Bileşeni | USB/Kamerlink |
| Karartma Modu | Doğrusal/Histogram/Karma |
| Dijital Yakınlaştırma | 1~8X Sürekli Yakınlaştırma, Adım Boyutu 1/8 |
| Görüntü Ekranı | Siyah Sıcak/Beyaz Sıcak/Sözde Renk |
| Görüntü Yönü | Yatay/Dikey/Çapraz Çevirme |
| Görüntü Algoritması | NUC/AGC/IDE |
| Elektriksel Özellikler | |
| Standart Harici Arayüz | 50pin_HRS Arayüzü |
| İletişim Modu | RS232-TTL, 115200bps |
| Besleme Gerilimi | 4.5~6V |
| Sıcaklık Ölçümü | |
| Çalışma Sıcaklığı Aralığı | -10°C~50°C |
| Sıcaklık Aralığı | -20°C~150°C, 100°C~550°C |
| Sıcaklık Doğruluğu | ±2°C veya ±%2 (Maksimum Değeri Alın) |
| SDK'sı | ARM/Windows/Linux SDK, Tam Ekran Termografi |
| Fiziksel Özellikler | |
| Boyut (mm) | 44,5x44,5x36,6 |
| Ağırlık | ≤77g |
| Çevresel Uyum | |
| Çalışma Sıcaklığı | -40°C ~ +70°C |
| Depolama Sıcaklığı | -45°C ~ +85°C |
| Nem | %5~%95, Yoğuşmasız |
| Titreşim | Rastgele Titreşim 5,35grms, 3 Eksen |
| Şok | Yarım Sinüs Dalgası, 40g/11ms, 3 Eksen 6 Yön |
| Optik | |
| Opsiyonel Lens | Sabit Odaklı Atermal: 7,5 mm/13 mm/19 mm/25 mm/35 mm |
PLUG417R soğutmasız IR sensör modülü, Elektrik Gücü Denetimi, Makine Görme, Bina HVAC Güvenliği ve İzleme, Dış Mekan, Yangınla Mücadele ve Kurtarma, Kanun Uygulama ve Kurtarma, ADAS, İHA Yükleri vb. alanlarda yaygın olarak kullanılmaktadır.
![]()
![]()
1. Soğutmasız odak düzlemi dizisi mikrobolometresi nasıl çalışır?
Kızılötesi radyant termal etki prensibini kullanarak, soğutulmamış kızılötesi dedektör, kızılötesi radyasyon enerjisini kızılötesi emme malzemesi ile ısı enerjisine dönüştürür, böylece hassas malzemenin sıcaklığı artar. Daha sonra hassas malzemenin belirli bir fiziksel parametresi buna göre değişir ve nesnenin tespitini gerçekleştirmek için tasarlanmış belirli bir dönüştürme mekanizması aracılığıyla elektrik sinyaline veya görünür ışık sinyaline dönüştürülür.
2. Soğutmasız vox mikrobolometresinin avantajı nedir?
Soğutmasız kızılötesi odak düzlemi dedektörü, Entegre Dewar Soğutucu Düzeneği (IDCA) cihazına ihtiyaç duymaz ve oda sıcaklığında çalışabilir. Hızlı başlatma, düşük güç tüketimi, küçük boyut, hafiflik, uzun ömür, düşük maliyet vb. avantajlara sahiptir. Soğutmasız kızılötesi odak düzlemi dedektörünün hassasiyeti, soğutmalı kızılötesi dedektörlerinki kadar iyi olmasa da, yıllar süren geliştirmelerden sonra maliyet performansı, daha geniş bir uygulama beklentisi olan soğutmalı dedektörden açıkça daha iyi olmuştur.

