-
Termal Kamera Çekirdeği
-
Termal Güvenlik Kamerası
-
Drone Termal Kamera
-
Takılabilir Termal Kamera
-
Soğutmalı Kızılötesi Dedektörler
-
Soğutmalı Kamera Modülleri
-
Optik Gaz Görüntüleme
-
Kızılötesi Termal Kamera Modülü
-
Yüksek Çözünürlüklü Termal Kamera Modülü
-
Ateş Algılama İçin Termal Kamera
-
Araç Üstü Termal Kamera
-
Entegre Dewar Soğutucu Grubu
-
Soğutmasız Kızılötesi Dedektörler
Petrokimya Endüstrisi için Yüksek Hassasiyetli 320x256 Çözünürlük 30μm Piksel Aralığı Soğutmalı Kızılötesi Kamera Modülü
| Stil | Soğutmalı Kızılötesi Modül | Çözünürlük | 320x256 / 30μm |
|---|---|---|---|
| NETD | ≤15mK | Spektral Aralık | 3,2±0,1~3,5±0,1μm |
| Boyut | 155x67x80mm | Opsiyonel Lens | Sabit Yakınlaştırma |
| Vurgulamak | Yüksek Hassasiyetli Ogi Kamera,320x256 Ogi Kamera,15mK Ogi Kamera |
||
LFM330Z7, gaz sızıntısını tespit etmek için soğutulmuş kızılötesi kamera modülüdür.Çıplak gözle görülemeyen görünmez Karbon Monoksit (CO)'i görselleştirmek için 320x256 / 30μm soğutulmuş MWIR kızılötesi dedektörünü entegre ediyor.
Gaz sızıntısı, özellikle zararlı karbon monoksit (CO), yüksek sıcaklıklı metalürji, petrol rafinerliği ve diğer süreçlerde yaygın bir gazdır. Renksiz, kokusuz, kolayca yayılır,ve son derece toksiktir.Geleneksel gaz tespit yöntemleri büyük kör noktalara ve yüksek kaçırılmış tespit oranlarına sahiptir.İnsanlar ve mallar büyük kayıplar çekecek.Bu nedenle, gaz sızıntısının tespit edilmesine büyük dikkat edilmelidir.
- çözünürlüğü: 320x256
- Piksel Pitch: 30μm
- NETD 10mK (F1.5), Yüksek Duyarlılık
- Spektral Yanıt: 4.5±0.1μm44.7±0.1μm
- Destek gaz geliştirilmiş HSM algoritması
- Çeşitli arayüzleri ve RAW/YUV görüntü çıkışını destekler
| Modül modeli | LFM330Z7 |
|---|---|
| Karar | 320*256 |
| Piksel boyutu | 30 μm |
| Spektral tepki | 4.5±0.1μm ∙4.7±0.1μm |
| Tipik NETD | 10mK (F1.5) |
| Çerçeve hızı | 30Hz/60Hz |
| Dijital video | Standart: DVP/LVDS/USB2.0 İsteğe bağlı: Cameralink/USB3.0/GigE/SDI/MIPI/Tek mod lif/Çok mod lif |
| İletişim | Standart: USB2.0/LV-TTL İsteğe bağlı: RS422 / CAN / USB3.0 / GigE |
| Soğutma süresi (23 °C) | ≤8min@12V |
| Sabit güç tüketimi (23 °C) | ≤10W |
| Boyut (mm) | 142*58.5*80 |
| Ağırlık (g) | ≤680g |
| Çalışma sıcaklığı | -40°C+71°C |
| Fokal uzaklık | 23mm/55mm |
LFM330Z7 soğutulmuş MWIR kızılötesi kamera çekirdeği, CO sızıntısının sürekli bir risk olduğu çeşitli endüstrilerde yaygın olarak kabul edildi ve güvenlik izleme uygulamalarında devrim yarattı:
- Petrokimya endüstrisinde, karbondioksit sızıntısı genellikle hidrokarbon yanması, katalitik reformlama ve gaz depolama gibi süreçler sırasında meydana gelir.
- Metallürji endüstrisi, çelik üretimi ve demirsiz metal erime süreçleri sırasında, yakıtların eksik yanmasıyla önemli miktarlarda CO üretilir.
- Konut ve ticari binalarda, gazlı su ısıtıcılardan, fırınlardan ve kazanlardan kaynaklanan CO sızıntısı yaygın bir hane tehlikelidir.
- Bilimsel araştırma ve çevre izleme alanında, soğutulmuş MWIR kameraları CO emisyon mekanizmalarını incelemek ve atmosferik CO dağılımını takip etmek için kullanılır.
Görüşümüz:Duyguların sınırlarını zorlamak ve insanların çevrelerindeki dünya ile bağlantı kurma şeklini değiştirmek.
Görevimiz:Kızılötesi algılama teknolojisinin gücünü kullanmak, dünyadaki endüstrileri değiştirmek, daha akıllı kararlar vermek, daha güvenli ortamlar ve daha bağlantılı bir gelecek sağlamak.
Değerimiz:Dünyayı daha iyi bir yer haline getiren gelişmiş kızılötesi teknolojiyi yaratmak için.
Kızılötesi termal görüntüleme, nesneler hakkında bilgi toplamak için kızılötesi radyasyonu ve termal enerjiyi kullanan bir yöntemdir.Görünmez kızılötesi radyasyonu, hedef yüzeyin sıcaklık dağılımıyla görünür kızılötesi termal görüntüye dönüştürür.Farklı nesneler ve hatta aynı nesnenin farklı parçaları farklı radyasyon yeteneğine ve kızılötesi yansıma gücüne sahiptir.
Kızılötesi görüntüleme, aşağıdakiler de dahil olmak üzere çok sayıda uygulamaya sahiptir:
- Gece görüşü
- Arama ve kurtarma
- Yok edici olmayan test
- Epidemi önleme
- Termografi
- Güvenlik ve izleme
- Yangın söndürme
Bir termal görüntüleme modülü genellikle bir kızılötesi dedektör, kızılötesi lens ve yazılım ve algoritma gömülü donanım elektronikten oluşur.

